איתור חשבון מוגבל לפי תעודת זהות

באם החשבון שלכם הוגבל על ידי הבנק, אנו ממש מבינים אתכם. מדובר על מצב בהחלט מלחיץ, וגובל בייאוש טוטלי. בתור מוגבלים בחשבון הבנק, אתם חשופים לכל מיני הטלות סנקציות, כמו למשל – השאלה אם תוכלו להמשיך לתפעל את כל כרטיסי האשראי שלכם, למשוך כסף מהחשבון ברגע שהגעתם למיצוי הכסף שבו, לקבל אישור על הלוואה, או להעביר כסף לחשבון אחר, וכולי וכולי. מי שאמון על התרחיש הקשה, של להגביל את החשבון בנק האישי שלכם, הגיע לכלל יישום של החלטה נוכח כל מיני נסיבות, כאשר המובילה שבהן היא חוסר כיבוד של עשרה צ'קים במהלך שנה אחת בלבד. בעיקר צ'קים אלו לא כובדו מחמת חוסר כיסוי. על מנת לבצע איתור חשבון מוגבל לפי תעודת זהות עליכם להיכנס לאתרי אינטרנט ייעודיים, ועל כך נדון בהרחבה בהמשך המאמר.

 

מה זה בכלל אומר שהגבילו לכם את חשבון הבנק שבו אתם מתנהלים באופן קבוע?

באשר לשאלה הפותחת מאמר זה – "מה זה בכלל אומר שהגבילו לכם את חשבון הבנק שבו אתם מתנהלים קבוע"?, אנו יודעים שמושא המאמר הוא – איתור חשבון מוגבל לפי ת ז, אבל בכל זאת רצינו להבהיר את הנקודה הזאת, לפני שנצלול למעמקי הדברים. עלינו להוסיף, כי התרחיש הבעייתי של הגבלת חשבון הבנק מקשה על התנהלות כלכלית תקינה שלכם, אבל בכל רע יש קצת טוב. האומנם? בוודאי קשה לכם לראות את האור שבקצה המנהרה, אבל בסך הכללי, הגבלת החשבון שלכם יכולה לפתוח בפניכם תחילת דרך חדשה וחיובית יותר לשיפור פיננסי, תוך כדי מעבר להתנהלות עם תקציב אחראית ומושכלת. ובכן, מה הוא בכלל חשבון מוגבל? חשבון מוגבל הוא מי שהטילו עליו סייגים להשתמש בצ'קים, כמו שנאמר בחוק שיקים ללא כיסוי. חשבון שלא עשה שימוש נכון בצ'קים יוגבל לפי הגבלה בנקאית, שנחלקת לשני מצבים – הגבלה בחשבון הבנק רגילה, מה שאומר שאם חזרו לפחות עשרה צ'קים, מחמת חוסר כיסוי, במשך שנה אחת. המצב השני הוא הגבלת חשבון בנק חמורה. הדבר מכוון למי מבינכם שיש לו מינימום שתי הגבלות בחשבון רגילות, בכל מיני חשבונות בנק, או שהוטלה עליכם הגבלה חוזרת באותו חשבון בנק תוך פחות משלוש שנים מעת תום הגבלת החשבון בעבר. הגבלת חשבון נקבעת בשל חוב שלא נשאתם בתשלום שלו, או כל תרחיש שונה, מול הגופים כדלקמן – בית הדין הרבני, הוצאה לפועל, מרכז הגבייה והקנסות, או לחלופין כונס הכנסים הרשמי.

האם צריך רק בדיקת אם חשבון מוגבל לפי תעודת זהות, או שצריך עוד פרטים?

והרי שאלה חשובה ביותר – האם צריך רק בדיקת אם חשבון מוגבל לפי תעודת זהות, או שצריך עוד פרטים?", ועל כך נשיב, כי לא מספיק בדיקת חשבון מוגבל לפי ת ז, יש להקליד פרטים נוספים. ולמה בדיוק התכוון המשורר בדבריו? ובכן, עליכם להקליד קודם כל את מספר הסניף ואת מספר החשבון, בדיוק באותו האופן שהינם מוצגים על גבי הפס המגנטי, אשר מופיע בצ'ק מלמטה. עליכם לבחור את שם הבנק תוך כדי גלילה של העכבר של המחשב שלכם. בשלב הבא תוכלו לבדוק חשבון מוגבל תעודת זהות או לבצע בדיקת חשבון מוגבל לפי ח.פ, תום תהליך הבדיקה בא לידי ביטוי בלחיצה על המקש שלח. ובזאת מסתיימת כל התורה כולה.

מה המשמעות של בדיקת חשבון מוגבל לפי תעודת זהות?

ובכן, שאלה ממש מקצועית בחרתם – "מה המשמעות של בדיקת חשבון מוגבל לפי תעודת זהות?", ועליה נקדים להשיב. קודם כל, לשם איתור לקוחות מוגבלים או לשם איתור של חשבונות מוגבלים, אפשרי לבדוק האם בכלל חשבון בנק שאתם חושדים כי בעליו הוא מוגבל, בא לידי ביטוי בהזנה של פרטי חשבון בנק. כמו כן, מציאת חשבון בנק מוגבל, באמצעות חשבון מוגבל לפי ת ז, או כאמור לעיל בראשית המאמר הזה, איתור חשבון שהוגבל על פי מספר ח.פ. בהתאמה, בעזרת מערכת חכמה של מדור לחשבונות אשר הוגבלו. מתאפשרת בדיקת חשבון מוגבל לפי תעודת זהות בנק ישראל. במידה והבנק שלכם הגביל, בגלל סיבה כזאת או אחרת את חשבון הבנק שלכם, או שאתם מעוניינים למצוא פרטים עסיסיים על פלוני אלמוני, שאתם חושדים כי הוא מחזיק בחשבון בנק מוגבל, כולל הגבלת חשבון בנק בנסיבות מיוחדות, כמו גם בנסיבות מחמירות, אתם יכולים, בכל רגע נתון, להיכנס לשם בנק ישראל בדיקת חשבון מוגבל לפי תעודת זהות, אל מערכת המידע והאישורים, בהיבט של חשבונות ולקוחות מוגבלים, ולהקליד את פרטי חשבון המוגבל, לרבות מספר תעודת הזהות שלו.

האם אפשרי לבצע בנק ישראל חשבון מוגבל לפי תעודת זהות?

והרי שאלה שממש, אבל ממש אי אפשר להתעלם ממנה – "האם אפשרי לבצע בנק ישראל חשבון מוגבל לפי תעודת זהות"?, ובתקווה שנתכתב בהצלחה עם השאלה שלכם. בעודכם תרים אחרי חשבון מוגבל לפי תעודת זהות, עליכם להיכנס לאתר אינטרנט ייעוד, ולבחון בכל דרך אפשרית – האם אותו חשבון בנק הוא אכן חשבון שבנק ישראל הגביל אותו. בחינה של חשבון בנק מוגבל נערכת אל מול מאגר המידע החופשי של בנק ישראל. ומן הראוי לציין, כי הפרטים שבו מתעדכנים מדי יום. כדי לעשות שימוש באתר אינטרנט זה, עליכם להקליד את מספר הסניף של הבנק, לרבות מספר חשבון הבנק, כולל ביצוע מעקב חשבון מוגבל ע פ צעודת זהות. מיד יוצגו בפניכם התוצאות שיאמרו לכם בוודאות אם החשבון שהקלדתם את פרטיו הינו מוגבל או לאו. ומדוע זה בכלל חשוב לבדוק אם חשבון בנק כזה או אחר מוגבל? ובכן, בדיקה של חשבון בנק מוגבל הכרחית ברגע שאתם מקבלים צ'קים מידי הלקוחות שלכם. ניתן באמצעותה לדעת אם תיתכן פריעת הצ'ק במועד הפירעון המקורי שלו.

מה הן האפשרויות לביצוע בדיקה של חשבונות בנק מוגבלים?

הו, יופי ששאלתם את השאלה הניכרת הזאת – "מה הן האפשרויות לביצוע בדיקה של חשבונות בנק מוגבלים?", ותשובתנו תהיה מתומצתת בהחלט. הסכיתו ועקבו אחר דברינו. קיימות שתי אופציות לביצוע בדיקה של חשבונות בנק מוגבלים. האחת מתמקדת באופן של איתור חשבון מוגבל לפי תעודת זהות, אשר היא רשומה על גבי כל צ'ק. האופציה הנוספת באה לידי ביטוי של נתוני חשבון הבנק, נתונים שאף הם מוצגים לראווה על כל צ'ק, נתונים כדוגמת – מספר חשבון הבנק, כולל מספר הסניף של הבנק, של מי שנחשד על ידכם בתור לקוח מוגבל בבנק. כדי לאתר חשבון בנק מוגבל, יש להסתייע ברישומים של בנק ישראל. רישומים אלו לא יגבו מכם ולו שקל אחד. אנו מתריעים בפניכם, בתור בעלי עסק, אל תקבלו צ'קים מבלי שתבדקו את הזהות האמתית של מי שעומד מאחורי נתינת הצ'ק, מחמת "כבדהו וחשדהו".

לסיכום דברינו, בקריצה אישית –

צר לנו לשמוע שהגבילו את חשבון הבנק שלכם. למן הזמן שזה מתרחש, תוך כדי כך שקיבלתם הזהרה מידי הבנק שלכם, עומדים לפניכם עד עשרים ימים, שבו אתם עשויים לערער על ההחלטה, ולבקש את עצירת המקרה של הכנסת חשבון הבנק שלכם לכדי מוגבל בפני כותלי בית המשפט. עליכם להצטייד עם סיבות מוצדקות לתהליך הערעור, וזאת הסיבה שמשמעותי להסתייע בשירותיו הנאמנים של עורך דין, שמומחה בהתנהלות שוטפת אל מול הבנקים, וכן מומחה "בהצלת" חשבון מוגבל. חשבון מוגבל אינו "פיקניק", לכל דעה ועניין, והוא מכיל בתוכו סנקציות והשלכות הרות גורל על העתיד הכספי שלכם. זאת הסיבה שיש משמעות רבה לערער בפני בית המשפט, ולדרוש צו למניעת המשך הליכי ההגבלה בחשבון, ובזאת למנוע את הפיכתם לסטטוס מביש של מוגבלים בחשבון שלכם.

מאמרים נוספים

תפריט נגישות

Call Now Button